Telephone: +48(32) 726 49 49     E-mail: gabinet@alfadent.net
Deutsch (DE-CH-AT)French (Fr)Nederlands - nl-NLPolish (Poland)English (United Kingdom)
Wednesday, 27 March 2013 10:52

scale and polish - dental cleaning at Alfadent

A dental clean is the technical name for a ‘scale and polish’. Scale and polish is a procedure carried out to remove the build up of plaque and tartar on the teeth.
If you want to keep your teeth clean and healthy you should definetely choose for scaling.
Ważne jest aby co najmniej raz na 6 miesięcy kontrolować zęby w gabinecie dentystycznym ponieważ problem osadzającego się kamienia dotyczy co najmniej 90% populacji .Jednym z najbardziej dolegliwych skutków kamienia nazębnego jest parodontoza, cierpi na nią 70% społeczeństwa.

Co to jest "czyszczenie zębów" czy "usuwanie kamienia"?  Wcale nie musi oznaczać dokładnie takiego samego zabiegu. W Alfadent zabieg składa się z trzech cześci: scalingu, piaskowania oraz polerowania. Dodatkowo proponujemy fluoryzację w celu zabezpieczenia  odsłoniętych po zabiegu szyjek.
Zazwyczaj cały zabieg przeprowadzany jest na jednej wizycie, czasem jednak wszystkich etapów nie da się przeprowadzić podczas jednej wizyty (zmiany chorobowe dziąseł są na tyle poważne, że te muszą się zagoić - to problem głównie osób, które wcześniej kamienia nie usuwały lub nie robiły tego dłużej, niż rok).
Nie ma sensu oszczędzić na zabiegu, zrobić go jak najtaniej, a potem szybko wrócić, bo dzięki pozostawionym resztkom złogów, kamień błyskawicznie się odtworzy, albo podrażnione, niezabezpieczone szyjki zębowe nie dadzą ci spać.
Już dzis umów się na wizytę u naszej higienistki!

Treatment in Poland

Special Offers

  • 6 wizyta gratis!
    Po 5 wizytach w naszym gabinecie, w którym skorzystają Państwo z naszych usług, jest możliwość skorzystania z bezpłatnej 6 wizyty!Kwota za usługi podczas 6 wizyty nie może przekroczyć 99 zł.

News